U nás se určitě nudit nebudete, ať už přijedete za vínem, relaxovat nebo na aktivní dovolenou.
bazén s vířivkou / saunový svět se třemi druhy saun / fitness / masáže / vinné koupele / půjčovna kol / tenis / beach volejbal / petanque
Řízená degustace našich vín se someliérem probíhá ve sklípku či degustační místnosti, případně se lze domluvit i jinak.
Seznámí vás s historií našeho vinařství, pěstováním hroznů a jejich zpracováním. U každého vzorku vína se dozvíte o jeho jedinečné chuti a vůni.
Ke sportovnímu vyžití nebo pro rodinnou zábavu nabízíme přímo v budově Pivovaru
2 dráhy kuželek s maximální kapacitou pro 20 osob.
Kuželna navazuje na restauraci Pivovar. Otevírací doba dle restaurace.
Cena pronájmu dráhy je 200 Kč/hodina.
Rezervace na tel.: 773 826 848 nebo e-mail: pivovar@vinice-hnanice.cz
Na recepci wellness hotelu Vinice Hnanice si můžete vypůjčit jízdní kola, elektrokola.
Kola jsou k zapůjčení na základě předložení osobního průkazu a podpisu nájemní smlouvy ( neplatí pro hosty hotelu a penzionu ).
Cena za jízdní kolo na den 500,- Kč (pro hotelové hosty 400,- Kč)
Cena za elektrokola na den 1000,- Kč
Více informací na tel. 530 335 478, e-mail: wellness@vinice-hnanice.cz
Pronájem venkovních sportovišť v areálu hotelu
Více informací na tel. 530 335 478, e-mail: wellness@vinice-hnanice.cz
Pro zájemce připravíme dobrodružné hledání ukrytých lahví vína. Lahve jsou ukryty v okolí NP Podyjí, hosté je hledají ve skupinkách pomocí GPS souřadnic.
Vhodné pro 2 -14 osob / 1 skupina. Za přípravu programu ( max. 3 skupiny, každá 4 místa ) si účtujeme částku 3.000 Kč + cenu za uschovaná vína ( cca 200 Kč / 1 lahev ).
Při variantě každá skupina a dvě místa bychom si účtovali částku 2.500 Kč, což je minimální cena za program.
Cena zahrnuje samotnou přípravu programu, pronájem GPS přístrojů, skleničky na víno, otvíráky na lahve, informace o souřadnicích.
OBJEDNÁVKY p. Zika | tel. 702 206 713 | provozni@vinice-hnanice.cz
NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!
Degustační stánek potkáte při procházce či při jízdě na kole do Národního parku Podyjí. Nachází se přímo před našim hotelem Vinice Hnanice.
Můžete zde ochutnat nejen naše vína, ale i pivo Wolfgang, v období vinobraní i burčák.
Nealko nápoje, točenu limonádu, nanuky i menší svačinku.
Otevřeno červenec a srpen DENNĚ.
Šobeská lávka je jedním ze tří visutých mostů přes řeku Dyju v národním parku Podyjí, které jsou pozůstatkem po pohraničních strážích z komunistické éry. Dnes lávky slouží už jen turistům a nabízejí nevšední dobrodružství uprostřed krásné přírody. K Šobeské lávce spojující obec Hnanice a vinici Šobes vás dovede červená značka směřující kolem vyhlídky Devět mlýnů, a dále modrá značka pro turisty i cyklisty. Zpět se pak můžete dostat po žluté trase, čímž si uděláte krásný kruhový výlet dlouhý 5 km.
Znojmo svojí polohou na kraji Národního parku Podyjí i spoustou zajímavých památek splňuje požadavky na oblíbenou turistickou lokalitu. Ochutnejte místní vína, kochejte se malebným okolím a zapojte se do bohatého kulturního dění.
Co nevynechat při návštěvě Znojma:
Ve Znojmě zažijete neopakovatelnou atmosféru i během kulturních akcí, které se zde konají v průběhu celého roku. Nejznámější je zářijové Znojemské historické vinobraní, dále pak Májové slavnosti, letní Hudební festival, červnové Pivní slavnosti či srpnové Slavnosti okurek.
Zachovalé zříceniny vodního mlýna, šestého v pořadí v lokalitě zvané Devět mlýnů, na pravém břehu řeky Dyje v Národním parku Podyjí. Mlýny zde zmiňovány již k r. 1497. Ve 20. letech 20. stol. upraven v papírnu. Po r. 1945 provoz zastaven a v důsledku existence železné opony areál zlikvidován.
Lokalita mohutného meandru řeky Dyje kolem Šobesu je nazývána obecně Devět mlýnů a je tomu tak proto, že v minulosti se zde nacházelo hned devět mlýnů na vodní pohon za sebou. Mlýn zvaný Papírna byl šestým z nich. Z původního rozsáhlého areálu několika budov, jimž dominoval jak vodní mlýn, tak papírna, dnes zbyly jen od roku 2015 zakonzervované zříceniny objektu papírny a obnovený vodní náhon.
V České republice jsou pouze 4 národní parky a jen jeden z nich, ten nejmenší, najdete na Moravě. Národní park Podyjí se rozprostírá v oblasti bývalé střežené pohraniční zóny, kde byla desítky let zakázána jakákoli větší výstavba či průmyslová činnost. Díky železné oponě se tak zde, na poměrně malém území, dochovala mimořádná druhová bohatost fauny i flóry. Podyjí je ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy. Vyznačuje se krásnými scenériemi tvořenými mozaikou skalních amfiteátrů a srázných stěn, říčními meandry, rozsáhlými suťovými poli a těžko prostupnými stržemi, ale i nivními loukami podél Dyje a prosluněnými lesostepmi s vřesovišti. Patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům celého Znojemska, a to i přes to, že většina turistických a cyklistických tras je zde náročnějších. Na rakouské straně, tzn. na druhém břehu řeky Dyje, na Národní park Podyjí navazuje Nationalpark Thayatal, se kterým vytváří přeshraniční bilaterální chráněné území.
Ke zdejší kapli sv. Wolfganga přicházeli od 13. století poutníci z celé Evropy, aby se omyli v zázračných uzdravujících vodách chrámové studánky. V blízkém lese navíc žil poustevník Daníž, proslavený léčitelskými schopnostmi. Protože zdejší poutě bývaly opravdu velkolepé, kaple záhy přestala stačit počtu zájemců. Dnešní kostel se studniční kaplí je zčásti gotický a zčásti barokní.
Časové určení rozvoje vinařství v obci můžeme spojovat s rozšířením vinohradnických staveb. V Gruntovní knize sklepů a lisoven z 16. století jsou zachovány záznamy o tomto druhu staveb v Hnanicích i okolních vsích. Zápis z roku 1820 dokládá v obci více než sto sklepů a tento počet platí dodnes. Stavěly se při okrajích současných nebo již zaniklých vinohradů a postupně vytvořily souvislý celek po obou stranách cesty v jihozápadní části obce. Sklepy byly vyhloubené z větší části pod úrovní terénu a vyzděné kamenem nebo cihlami. I v Hnanicích, podobně jako na celém Znojemsku a blízkém Mikulovsku, vytvářejí vinné sklepy systém chodeb navazujících kolmo na sebe. Vinohradnické stavby ve vsi patří po stránce uchování starých forem zástavby k jedinečným dokladům technologie používané v minulých stoletích.
Cestou přes Havraníky a Popice a dále nádherným smíšeným lesem, dospějete k vyvýšenině nad Dyjí. Z úchvatné vyhlídky se vám otevře hluboké koryto řeky, s mnoha zákruty a skalními útvary, jak je příroda před mnoha tisíci lety vytvořila. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Trasa je vhodná pro cyklo i pěší turisty, nebo autem do Popic a dále asi 1,5 km pěšky nebo na kole.
Vyhlídka Devět mlýnů nad unikátní údolní lokalitou nedaleko Hnanic nabízí atraktivní výhled na jednu z nejstarších a nejznámějších viničních tratí Šobes i meandry řeky Dyje. Na vyhlídce lze najít ohrožený koniklec velkokvětý a také křivatce českého, ale i vzácnou kudlanku nábožnou. Lokalita leží na třetihorních horninách vzniklých zvětráváním granodioritu v tropickém klimatu.
Svatý kámen v Mitterretzbachu je soustava dvanácti kamenů, ležící na území vesnice Mitterretzbach v Dolním Rakousku, asi 300 metrů od hranic s Českem. Tyto kameny byly důležitým kultovním místem v předkřesťanské době, po přijetí křesťanství ale nebyly kameny zlikvidovány a dále hrály důležitou roli.
Kromě náboženského významu je Heiliger Stein obklopen malebnou krajinou okolních vinařských obci, kouzelnými vinicemi a kapličkami. Je zde nádherný výhled a dýchne na Vás všudypřítomný klid a pohoda. Ať už patříte mezi duchovní příznivce, milovníky přírodních krás nebo prostě jen hledáte jedinečný a zajimavý cíl
Havranické vřesoviště naleznete mezi vinařskými obcemi Havraníky a Popice. Je považováno za největší a nejzachovalejší lokalitu svého druhu v Podyjí. Tato lokalita potřebuje trvalou péči člověka a hospodářských zvířat, jinak by zcela zarostla náletovými dřevinami. S tím nám od května 2018 pomáhají dvě skupinky exmoorských koní, kteří spásají vřesoviště a okolní oblast. S trochou štěstí je zde můžete spatřit. Cykloturistická stezka, která jen těsně vřesoviště míjí Vás pak dále povede až k vyhlídce Sealsfieldův kámen.
Travnatý vrchol nacházející se 2 km jihozápadně od Znojma. Jedná se o typické vřesoviště se vzácnou teplomilnou vegetací. Z několika míst na severním svahu se otevírá panoramatický pohled na Znojmo. Území je součástí Národního parku Podyjí.
Okrajem vřesoviště prochází červeně značená turistická cesta vedoucí ze Znojma do Konice.
Areál čs. opevnění a železné opony v Šatově
Pěchotní srub s původní výzbrojí a výbavou, kterou zde armáda používala v letech 1960–1999.
V areálu můžete vidět řopík vz. 37, protitankové a protipěchotní překážky, závora Ippen s hraničním sloupem. Instalovány jsou i exponáty dokumentující historii železné opony z let 1948–1989, a to strážní věž bývalé Pohraniční stráže či replika signální stěny a EZOH (elektrické zařízení ochrany hranic).
Symbol Retzu vypínající se nad městem uprostřed vinic je viditelný již z dálky. Větrný mlýn je jediný provozuschopný a výlučně větrnou silou poháněný mlýn na obilí v celém Rakousku. Při vhodných povětrnostních podmínkách se o víkendu otáčejí jeho lopatky. V prohlídce je zahrnuta ochutnávka vína nebo hroznové šťávy.
Na Havranickém vřesovišti ( pastvina se nachází mezi obcemi Havraníky a Hnanice ) se od května 2018 pase skupina exmoorských koní. Tento divoký druh koně během druhé světové války málem vyhynul. Dnes tito koně svou pastvou pomáhají i v Národním parku Poddyjí udržovat vhodné životní podmínky pro chráněné živočichy a rostliny.
Hardegg je město v okrese Hollabrunn ve Waldviertelu v Dolních Rakousích přímo na česko-rakouské státní hranici. Hrad Hardegg se vypíná na vysokém kopci nad stejnojmenným městem, které vzniklo v jeho podhradí. První zmínky o hradě i městě pocházejí už z roku 1145. Leží 12 km západně od Znojma, na soutoku řeky Dyje a potoka Fugnitz.
Vinice-Hnánice, s.r.o., Horákova 3080/7, Brno 61600
IČO: 26247216, DIČ: CZ26247216
Korespondenční adresa:
Vinice – Hnanice, s.r.o., Hnanice 132, Znojmo 66902